جمعه ٠١ تير ١٣٩٧ - 
1 2
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم رسمی تکریم و معارفه رئیس جدید دانشگاه برگزار شد

  مراسم تقدیر از خدمات دکتر علی اصغر پیوندی و معارفه دکتر محمد آقاجانی به عنوان رئیس جدید دانشگاه، با حضور وزیر بهداشت، قائم مقام و سایر مسئولین این وزارتخانه، دکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری، دکتر ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر کشور، سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران، دکتر رئیس زاده رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه  دکترجوانمرد رئیس مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه ، مسئولین سایر دستگاه های اجرایی، اساتید، پیشکسوتان، مدیران، کارکنان و دانشجویان دانشگاه دوشنبه ۶ شهریورماه در تالار امام خمینی دانشکده پزشکی برگزار شد.
 
   دکتر هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم با بیان اینکه ۴ سال گذشته این مراسم برای معارفه دکتر پیوندی انجام شد که در طی این سال ها اتفاقات مثبت زیادی را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شاهد بودیم، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانشگاهی است که خدمات رسانی گسترده ای را در سطح ملی و منطقه ای ایفا کرده است و در سطح بین المللی نیز فارغ التحصیلان زیادی از دانشگاه هم اکنون مشغول فعالیت و افتخار آفرینی هستند. با وجود اینکه عضو هیات علمی دانشگاه تهران هستم اما افتخار می کنم که دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی ام. 
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه کارنامه دکتر پیوندی گسترده تر از گزارش هایی است که درخصوص خدمات وی گفته می شود، افزود: دکتر پیوندی ارائه خدمت در سمت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را همراه با آغاز به کار دولت یازدهم شروع کرد که هم دولت و هم دانشگاه در آغاز کار خود با مشکلاتی مواجه بود اما با گذر زمان همگرایی بیشتری ایجاد شد تا اینکه چه در حوزه عملکرد دولت و چه در حوزه عملکرد دانشگاهی به نتایج مطلوبی دست یافتیم. امید است خداوند خدمات دکتر پیوندی و خانواده محترم وی را قبول کند و ذخیره آخرتشان بشود.
 
  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشکر از زحمات ارزشمند دکتر محمد آقاجانی در معاونت درمان وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: دکتر آقاجانی یکی از نیروهای ارزشمندی است که در دولت یازدهم کشف شد و ۴ سال در وزارت بهداشت همراه بنده بوده اند که پایداری، جسارت در اجرای تصمیمات، ایده پردازی و وفاداری وی قابل تقدیر است. 
 
  دکتر هاشمی با اشاره به اینکه برنامه های ما در دولت دوازدهم روشن است و با برنامه های دولت یازدهم که تازه وارد عرصه خدمت شده بودیم، متفاوت است، اذعان داشت: مسئولیت های بالاتری به دکتر آقاجانی پیشنهاد شد اما وی به عنوان دانش آموخته این دانشگاه خواستار محقق کردن آرزوی دیرین خود شد. وی با برنامه آمده اند و امید است در ادامه راه دکتر پیوندی و با سرعت بیشتر و حمایت های مظاعف تر در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی چه در حوزه بهداشت و درمان و چه در سطح آموزش و پژوهش عملکرد موفقی را داشته باشد.
 
  وی همچنین با برشمردن خدمات طرح تحول سلامت در دولت یازدهم یادآور شد: کاهش پرداخت مردم از جیب از ۵۸ تا ۳۸ درصد، ایجاد بیمه سلامت و بیمه شدن بیش از ۱۱ میلیون نفر، عدم ارجاع بیماران به بیرون از بیمارستان برای خرید تجهیزات، رایگان شدن زایمان طبیعی و غیره از خدمات طرح تحول سلامت است که آخرین آن دیروز با ابلاغ سند درمان صورت گرفت.
 
  دکتر محمد آقاجانی رئیس جدید دانشگاه نیز در این مراسم طی سخنانی به اولویت های مهم اجرایی خود در حوزه های آموزش، پژوهش، بهداشت، غذا و دارو، درمان، دانشجویی و فرهنگی و سایر بخش ها پرداخت. وی ضمن سپاس از اعتماد وزیر بهداشت برای تداوم خدمت در حوزه سلامت، از تلاش های دکتر پیوندی در مدت حضور در دانشگاه قدردانی کرد.
 
   دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس سابق دانشگاه نیز در این مراسم با رائه گزارشی به عملکرد ۴ ساله گذشته خود در دانشگاه پرداخت. وی گفت دانشگاه در این مدت تلاش کرد که اعتدال و میانه‌روی، شایسته‌سالاری، ترویج روحیه همکاری، عمل‌گرایی و تحول‌گرایی را بر مجموعه فعالیت‌های خود حاکم کند.
 
   دکتر علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری و از پیشکسوتان پزشکی کشور نیز با حضور در این مراسم، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پس از انقلاب به جای خیلی بزرگی رسیده است. اساتید مجربی در این دانشگاه وجود دارند که مردم ما را از وجود پزشکان خارجی بی نیاز کرده اند. امروز افتخار ما این است که هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت به نقطه بالایی رسیده ایم که این یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران است.
 
در پایان این مراسم حکم سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توسط وزیر بهداشت به دکتر محمد آقا جانی تحویل شد.


١١:٤٦ - سه شنبه ٧ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥٠٧٧١    /    تعداد نمایش : ١٢٤٥خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 


دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - میدان شهید شهریاری بلوار دانشجو - خیابان شهید اعــرابی ستاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - ساختمان شماره 2 طبقه 1
  تلفکس : 02122439827                   پست الکترونیک: basijmed@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.