جمعه ٠١ تير ١٣٩٧ - 
1 2
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

به همت بسیج جامعه پزشکی به مدت دو روزدر منطقه 14 تهران

درمانگاه رایگان تک تخصصی قلب شهدای مدافع حرم وشهدای آتش نشان برگزار شد.

 

این درمانگاه با همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ و مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با محوریت  مرکز پزشکی شهید مدرس و شهرداری  به مدت دو روز در منطقه 14 تهران برگزار شد.

ارجاع بیماران درمانگاه تک تخصصی قلب برای دریافت خدمات تخصصی، به بیمارستان مدرس

پس از برپایی درمانگاه تک تخصصی قلب در منطقه 14 تهران،  28 بیمار قلبی برای دریافت خدمات تخصصی به بیمارستان شهید مدرس ارجاع داده شدند.

خدمات قلبی توسط  کادر درمان و اعضای  بسیج جامعه پزشکی مرکز پزشکی شهید مدرس در مدرسه شهید غلامی واقع در محله محلاتی تهران به همشهریان عزیز ارائه شد.

 افراد معرفی شده برای دریافت خدمات از پایگاه‌های بسیج و مساجد، شهرداری، بهزیستی و خانه‌های سلامت منطقه 14 تهران بودند و با اعلام قبلی خدمات غربالگری برای 1200 نفر از افراد معرفی شده انجام شد، سپس این افراد در روزهای18و19 مرداد ماه خدمات لازم را دریافت کردند.

تشخیص بیماران قلبی در منطقه 14 هدف اصلی این ویزیت رایگان بوده است

هدف اصلی در این ویزیت رایگان شناخت و تشخیص بیماران قلبی در منطقه 14 تهران بود، در این ویزیت رایگان پس از تشخیص نوع بیماری در صورت نیاز  و برای ادامه کارهای درمانی بیماران به بیمارستان شهید مدرس ارجاع شدند.

در روز نخست 200 نفر از بیماران با حضور پزشکان عمومی ویزیت شدند و در روز دوم 5 پزشک متخصص و 5  پزشک عمومی به مردم خدمت رسانی کردند.

در روز دوم حدود 260 نفر خدمات تخصصی دریافت کردند و به شکل تقریبی در دو روز حدود 700 نفر خدمات مختلف درمانی شامل ویزیت پزشک عمومی و متخصصان قلب، بخش اکو و نوار قلب دریافت کردند.

حدود 28 نفر از بیماران شناسایی شدند که نیاز به درمان تکمیلی و خدمات تخصصی داشتند  که به بیمارستان مدرس که پشتیبان اجرای این امر است، ارجاع داده شدند.

 تمامی خدمات در اکو، کاردیوگرافی، ویزیت عمومی و تخصصی همچنین نوار قلب در طول دو روز به شکل کاملا رایگان انجام شده است.

حدود  200 نفر از افراد از خانواده‌های  کم برخوردار و محروم که از طریق شهرداری شناسایی شده بودند، داروهای خود را به شکل رایگان از داروخانه تهیه کردند.

 بیمارانی که به بیمارستان شهید مدرس معرفی شدند به دلیل ارجاع از طرف درمانگاه ، تخفیف ویژه دریافت  و یا اینکه به شکل رایگان خدمات تکمیلی را دریافت نمودند.

آنچه مسلم است اینکه بسیج جامعه پزشکی در راه خدمت رسانی به نیازمندان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و در این راه علاوه بر به کارگیری خیرخواهانه و انسان دوستانه کادر پزشکی و درمانی، بیمارستان‌ها نیز یاری‌گر اعضای بسیج جامعه پزشکی هستند.

 به نظر می‌رسد با همت بلند این افراد گام‌های موثری در جهت ارتقاء سلامت مناطق محروم در تهران برداشته خواهد شد.

 


١٢:٣٣ - شنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٥٠٢٤٩    /    تعداد نمایش : ١٢٤٦خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 


دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - میدان شهید شهریاری بلوار دانشجو - خیابان شهید اعــرابی ستاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - ساختمان شماره 2 طبقه 1
  تلفکس : 02122439827                   پست الکترونیک: basijmed@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.