جمعه ٠١ تير ١٣٩٧ - 
1 2
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آیت ا... قرهی رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج)

قدرت‌های جهان از بسیح هراس دارند/ بسیج و سپاه هیچ‌گاه جنگ طلب نبوده‌اند

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور؛ حضرت آیت الله دکتر روح الله قرهی، استاد دانشگاه و رئیس حوزه علمیه امام مهدی(عج) در مراسم سی‌ودومین محفل انس با قرآن تیم‌های اضطراری پزشکی دوران دفاع مقدس و اعضای بسیج جامعه پزشکی که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: فلسفه وجود و تشکیل بسیج برای آرامش کشور و ایجاد دوستی است؛ در دوران صدر اسلام نیز پیامبر بر این باور بود که شروع کننده جنگ نباید مسلمانان باشند که این به معنای ترس نیست.

 

وی ادامه داد: بسیج نیز امروز از قدرتی برخوردار است که کشورهای جهان از این ظرفیت هراس دارد چرا که بسیجیان با ایمان به خدا کارها را جلو می‌برند.

رئیس حوزه علمیه امام مهدی(عج) با بیان اینکه کسانی که بسیج و سپاه را جنگ طلب معرفی می‌کنند نادان هستند و خدا از آنها نخواهد گذشت، افزود: در دوران دفاع مقدس اگر بسیجیان نبودند ما در بسیاری از عملیات‌ها پیروز نبودیم.

آیت الله قرهی، تصریح کرد: اگر کسی باور کرد که باید به اخلاق الهی متعهد باشد پس باید در کردار و اظهارنظرهایش دقت کند و یکی از برکات ماه رمضان این است که از خواب غفلت بیرون بیاییم و برخی برای بدست آوردن پست و مقام دست به هر کاری می زنند و خط قرمزهای نظام را زیر پا می گذارند.

رئیس حوزه علمیه امام مهدی(عج) با اشاره به ویژگی‌های مبارک و ارزنده ماه رمضان گفت: این ماه بهترین فرصت برای خودسازی و پاکسازی انسان‌ها از گناهان بزرگ و کوچک است و امیدواریم همه ما بتوانیم از برکات ماه مبارک رمضان به بهترین نحو ممکن بهره ببریم.

وی افزود: در ماه رمضان خوابیدن نیز ثواب محسوب می‌شود اما خواب غفلت بسیار بد است و امیدواریم خدا ما را از خواب غفلت بیدار کند.

آیت الله قرهی، خاطرنشان کرد: جامعه پزشکی ما امروز در مناطق محروم و به ویژه جبهه‌های مقاومت حضور دارند و بدون چشم داشتی خدمات ارائه می‌دهند، لذا بسیج به هیچ عنوان منتظر دستور نمی‌ماند و بسیج جامعه پزشکی هر کجا احساس تکلیف کند در آن حضور می‌یابد و امروز خدمات درمانی گسترده‌ای توسط بسیج جامعه پزشکی به مدافعان حرم آن هم با هر ملیتی ارائه می‌شود.


١١:٢٠ - شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٤٧٢٥٢    /    تعداد نمایش : ١٥٢٦خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 


دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - میدان شهید شهریاری بلوار دانشجو - خیابان شهید اعــرابی ستاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - ساختمان شماره 2 طبقه 1
  تلفکس : 02122439827                   پست الکترونیک: basijmed@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.